Koolitus “Lapsega mängimine – miks ja kuidas?”

Koolitajad: Grete Anton ja Kristi Viimsalu

Asukoht: TegevusTe erakabinet (aadress Jaama 1a, Tallinn)

Sihtgrupp: 2-5 aastaste laste vanemad, hoidjad ja teised lastega tegelevad täiskasvanud, kes soovivad mõista lapse mängimise vajadust, kui vahendit lapse kasvatamisel ja arendamisel.

Eesmärk: baasteadmised tegevusteraapiast, mänguteooriatest ja mängimise vajalikkusest, mõista kuidas see mõjutab lapse arengut. Selgitada, et mängimine on väikelaste üks põhivajadusi, kus täiskasvanud mängupartner aitab kaasa lapse füüsilisele, sotsiaalsele, emotsionaalsele ja vaimsele arengule. Õpetada mänge looma ja neid mängima.

Õpiväljundid, kus koolituse läbinu:
• teab, mis on tegevusteraapia ning oskab märgata tegevusterapeudi rolli ühiskonnas;
• tunneb lapse arengut ja mängu olulisust ning oskab seda seostada tegevusvõimega;
• oskab vastavalt lapsele välja valida ja/või luua eakohaseid mänge.

Hind: 45 eurot
Soodushind TegevusTe klientidele: 25 eurot

Koolituse hind sisaldab praktilise osa materjale. Vahetult enne koolituspäeva saadame e-kirjaga meenutuse osalemise infoga. Koolitusel osalejate arv on piiratud.

Registreerumise tähtaeg: 4. november.

Lisainfo ja registreerumine: tegevuste@gmail.com
http://www.tegevuste.ee

Ürituse link: https://www.facebook.com/events/514207992698294/

Augustikuu toode veebipoest lelunurk.ee

Meie soetame enamus teraapiavahendeid oma lemmikpoest – lelunurk.ee, kust leiab väga palju põnevaid mänge arendavateks tegevusteks. Teeme lapsevanemale selles suures tootevalikus orienteerumise lihtsamaks ja toome igas kuus teieni ühe tootesoovituse. Augustikuu tooteks oleme valinud osavusmängu “Palavikuline õngitsemine”! 🤗 Viimasel suvekuul soovitame lastel veel nii palju aega õues olla kui võimalik ning seda mängu on õues väga hea mängida. Kindlasti ei jää sügis- ja talvekuudel mäng keldrisse seisma, sest mängu saab mängida ka tubastes tingimustes. Lisaks motoorsete oskuste parandamisele on mäng suurepärane vahend ka keskendumise, tegevuses püsimise ja tähelepanu harjutamiseks. Mängu saab mängida koos pere kõige pisemate ja suurematega ning teha sellest üks tore perekondlik võistlus. 👨‍👩‍👧‍👦🏆Lisaks saavad kõige väiksemad mängu abil ka värve õppida. Kui klassikalisel viisil mängimine muutub igavaks, võib kasutusele võtta erinevaid mänguversioone. Näiteks paneb õngitseja silmad kinni ja kaaslane juhendab, kuhu õngitseja peab oma kätt liigutama. Sellisel juhul on mängul ka kõnearengut toetav mõju. Mängu saab osta kahes versioonis – tavamõõdus ning XXL variandina! 😉 Vaata järgi siit: https://lelunurk.ee/motoorika/520-palavikuline-ongitsemine-beleduc.html ja siit https://lelunurk.ee/liikumine/538-palavikuline-ongitsemine-xxl-beleduc.html
NB! Koodiga TEGEVUSTE saad toote soetada ka 10% soodsamalt! 🤩

Koostöö Nõmme Ilubutiigiga!

Kuna juukselõikus on paljude laste murekoht, siis oleme alustanud koostööd Nõmme Ilubutiigiga, mis asub meie teraapiakabineti kõrvalruumis. 🥳 Nõmme Ilubutiigi juuksur Virge Sepp on valmis lõikama ka nende laste juukseid, kellele see tegevus vastumeelne on. 💇🏼‍♀️💇🏻‍♂️Juuksuris käimine võib aga olla ka üheks tegevusteraapias käimise eesmärgiks. Sellisel juhul alustame juukselõikuse harjutamist esialgu pabernukul, siis tutvume juukselõikusmasinaga ning käime juuksurisalongi uudistamas. Kui laps on juukselõikuse temaatikaga sõbraks saanud, saame proovida päris juukselõikust kas juuksurisalongis või vajadusel meie teraapiakabinetis, mis on lapsele juba tuttav ja turvaline koht. 😊 Juuksur Virgega saab ühendust võtta e-posti teel: virge.allright@mail.ee. Aja broneerimiseks tegevusterapeudi juurde kirjuta tegevuste@gmail.com. 😉