Tegevuste tantsutund on 7.-12. aastastele erivajadustega lastele mõeldud mänguline tantsutrenn. See arendab laste liikumisvõimekust ja üldmotoorikat, koordinatsiooni ja plastilisust ning üldist loomingulisust ja mõttetööd. Tantsutund baseerub erinevatel arendavatel harjutustel ja liikumismotiividel. Trennis on lastele palju äratuntavat ja tuttavat (filmimuusika, laste lemmikud multifilmidest jpm).

Trennis keskendume peamiselt tantsusammude õppimisele ja kõigele, mis tantsu ja selle esitamisega kaasas käib. Hooaja lõpuks omandavad lapsed 2-3 tantsukava, mida näitame ka vanematele ja teistele pealtvaatajatele. Õpime ka muusikale keskendumist ja rütmi tajumist. Lisaks keskendume iga lapse individuaalse plastilisuse arendamisele läbi venituste, koordinatsiooniharjutuste ja pideva füüsilise vormi treenimise.

Ühes tunnis on kokku kuni 10 erivajadusega last, kus laste vanused ja tasemed on väga erinevad. Tänu sellele, et tunde viivad läbi kaks juhendajat, jõuame kõigi lastega personaalselt tegeleda. Lisaks peab lapsega trennis kaasas olema lapsevanem või tugiisik, kes last individuaalselt jälgib. Trennis võiksid lapsega kaasas olla ka oma isiklik publik (nt mänguasi, mis soodustab lapse kaasatöötamist), veepudel ning lai naeratus. Kohtume TegevusTes!

lisainfo
  • Toimumisaeg: esmaspäeviti 16:45-17:45
  • Hind: 30 EUR/kuu
  • Lapse vanus: 7.-12. aastane
  • Tunni läbiviijad: Kristi Viimsalu, Adelia Tamkõrv