Tooteid saab osta TegevusTe erakabinetist kohapealt või tellida pakiautomaati. Kohapeale tulles aitame valida lapsele sobivaima toote, kuid palume selleks aeg eelnevalt kokku leppida. Pakiautomaati saatmisel lisandub postikulu. Ostusoovist anna teada e-posti teel: tegevuste@gmail.com või kontaktivormi kaudu.

Pliiatsihoidjad

Paljude lapsevanemate soovidele vastates, on meie tootevalikusse jõudnud nüüd pliiatsihoidjad, et ka kõige ebaefektiivsem pliiatsihaare saaks parandatud. Pliiatsihoidjaid on palju erinevaid tüüpe ning sobiva hoidja valime igale lapsele välja individuaalselt. 

Hind: 4.00€


Kinnitused paeltega jalanõudele

Need erinevate kinnitustega kingapaelad on ideaalsed kasutamiseks perioodil, kui laps ei oska veel kingapaelu siduda. Kinnitusi on kolme erinevat tüüpi (magnetiga, keeratav ja stopper) ning sobivaima variandi valime välja vastavalt lapse oskustele. Valida saad kaheksa erineva paela värvi vahel (valge, roosa, sinine, must, tumesinine, hall, pruun, khaki), millel on ka erivärvi kinnitused (hõbedane, kuldne, valge, ja must). Kummist kingapaelad on piisavalt elastsed, mis teeb jalanõude jalgapanemise eriti lihtsaks ja mugavaks.

Hind: 7.00€


Närimispulgad

Kui sinu laps närib pastakat, salli, huuli, küüsi, juukseid või jope/pusa kraed, siis on hea leida talle sobiv asendustegevus. Selleks on välja töötatud spetsiaalsed närimispulgad ja närimiskeed, mis ei ohtlikud hammastele ja ei sisalda pliid, lateksit, PVCd, BPAd ega ftalaate. Närimispulka saab hoida käes või kinnitada pliiatsi otsa, aga närimiskeed on võimalik kanda kaelakeena, nii et see on pidevalt lapse küljes. 

Hind: 25.00€


Vibreeriv närimispulk

Kui sinu lapsele meeldib erinevaid asju suhu panna, siis on talle sobivaks mänguasjaks vibreeriv närimispulk. Kui laps aga ei talu üldse suuümbruse piirkonna puudutamist, sobib vibreeriv närimispulk hästi tundlikkuse vähendamiseks, kuna vibreerimise astet saab järk-järgult suurendada. Närimispulk aktiveerib suuümbruse lihaseid ning toetab sellega ka oraalmotoorika arengut. Närimispulka on saadaval elevandi või krokodillina. Närimispulk on hügieeniline, kuna looma saab pulga otsast maha keerata ning vee ja nõudepesuvahendiga pesta. Ei sisalda ohtlikke aineid.

Hind: 30.00€


Kujundimäng “Tastaro”

Kuidas õpib laps vahet tegema väiksel pallil ja mandariinil? Kuidas eristab laps villast sokki tavalisest sokist? Lisaks nägemismeele kasutamisele on kahe eseme eristamiseks vajalik hästi arenenud kompimismeel, mida saab arendada just selle kujundimänguga. Lapsed õpivad mängus sobitama kujundeid ja nende erinevaid vorme, kasutades rohkem kompimismeelt, kui tavalise pusle panemisel, sest kokkusobivaid kujundeid tuleb leida koti seest katsumise teel. Lisaks on selle mängu suur eelis puslede ees see, et lapsed ei saa õigeid vastuseid nii kergesti pähe õppida ja mängu arendav efekt kestab kauem.

Hind: 29.29€


Tähelepanumäng “Kommid”

Täna sööme komme, homme sööme komme… Selles mängus komme küll päriselt süüa ei saa, aga mängulusti jagub küll erinevas vanuses lastele. Pere noorimate lastega mängides võib esialgu täringud täitsa mängust kõrvale jätta ning paluda lapsel leida näiteks kõik triibulised või täpilised kommid. Erinevate valikute seest ühe kindla mustriotsimine arendab lastes hästi sorteerimisoskust. Edaspidi võib mängu kaasata juba ühe täringu, et veeretamise järgselt otsida sama värvi komm mis täringul näidatud. Sellise mängu puhul peab laps juba rohkem tegevusele keskenduma ja meeles pidama, mis värvi kommi otsida tuleb. Suuremate lastega mängides kasuta kahte või kolme täringut korraga. Mida rohkem täringuid mängu võtad seda keerukamaks ülesanne muutub. Laps õpib mängu käigus keskendumisoskust, areneb tähelepanu ja püsivus. Selleks, et värvilised kommid koduse laua või põrandapinna pealt hästi eristuks on mänguga kaasas ühevärviline riidest alus.

Hind: 24.43€


Nöörimise ja sidumise saabas

Igapäevaelus vajaliku paelte läbi aukude ajamise ning lipsu sidumise oskust omandades arenevad lapse peenmotoorika (näpuosavus), silma ja käe koostöö ning täpsus. Laps õpib planeerima ja järjestama tegevuseks vajalikke liigitusi ning arenevad keskendumis- ja tähelepanuvõime. Vahva saabas on parajalt raske ja ei liigu paeltega pusimise käigus eest ära.

Hind: 9.85€


Magnetiline puslemäng – “Mereloomad”

Puslede kasulikkus ei tule vist ühelegi lapsevanemale üllatusena. See puslemäng on lapse jaoks veel põnevam, sest seda saab mängida nagu tõeline kalamees. Pusletükkide eemaldamiseks aluselt tuleb kasutada kahe-käe koostööd, hoides ühes käes pulka ning suunates selle pusletükil olevale magnetile, seejärel tuleb appi võtta teine käsi, et magneti külge kinnitunud pusletükk sealt ära võtta, et saaks uut tükki jahtima hakata. Kuna magneti pind puslel on päris väike, nõuab see lapselt head keskendumist, koordinatsiooni ja täpsust. Osavamad ‘’kalamehed’’ võivad proovida ka pusletükke alusele tagasi tõsta, tüki õigesse kohta pannes tuleb aidata teise käega see magneti küljest lahti. Pusletükkide sobitamine alusele arendab lapses ka probleemilahendamisoskust – kui tükk ei sobi süvendisse, siis kas peaksin seda keerama või hoopis teist asukohta proovima?

Hind: 9.85€


Voltimiskunst “Lennukid”

Kindlasti mäletab nii mõnigi lapsevanem veel seda vana head kollaste kaantega voltimise raamatut, mis oli täis kõikvõimalike voltimise ülesandeid. Voltimine on lapse jaoks üks keerulisemaid ülesandeid, sest lisaks osavatele näppudele on vaja väga head abstraktset mõtlemist ja planeerimisoskust, et saaksime ühest tavalisest paberilehest vahva mängulennuki. Samas on see äraununenud voltimistegevus ise üks parimaid viise nende oskuste arendamiseks. Kuna kõigil vanematel ilmselt seda kollaste kaantega raamatut riiulist võtta ei ole, siis valisime oma mänguasjade listi just selle paberlennukite voltimise mängu. Mängu suureks eeliseks on see, et voltimisjooned on paberile ette tehtud ehk lapsevanem ei pea tingimata ise lapse kõrval olema ja juhendama. Joonise järgi voltimine aitab arendada joonise lugemise oskust ja kujuneb lapse esmane tööoskus. Lisaks lapse suurele rõõmule enda volditud mänguasjast areneb veel kujundlik mõtlemine, mälu ja mänguasjaga mängimisel tuleb kasutusele loomingulisus.

Hind: 6.26€

Kella õppimise mäng

Kella tundmine on üks äraütlemata hea ja oluline oskus. See annab lapsele arusaamise, millal mingi sündmus toimub ja vähendab ebamäärasust ja segadust, mida võib tekitada väljend “varsti”. Millal tuleb ema või isa mulle lasteaeda järele? Millal algab minu trenn? Kooli minevale lapsele on kella tundmine hädavajalik. Paljudele lastele on saab esmalt selgeks digitaalne kellanäit, seda näeme ju kõige sagedamini näiteks digiseadmete ekraanidel. Seieritega kell jääb sageli mõistatuseks ja siin tulebki appi kella õppimise mäng. Kella tundmine võimaldab lapsel oma päevategevusi paremini planeerida ja tekib mõistmine, kui palju mingisugusele tegevusele aega kulub. Kella tundma õppides areneb lapse tähelepanuvõime, keskendumine ning mälu.

Hind: 15.25€