TegevusTe erakabineti loomine sai alguse, kui Grete ja Kristi õppisid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusteraapia eriala ühel kursusel. Mõte erakabineti loomisest hakkas idanema juba teisel õppeaastal ning ideest teostuseni jõuti viimase kooliaasta lõpuks. Ametlikult avati kabinet 1. juulil 2017. Praeguseks kuulub TegevusTe tiimi juba viis tegevusterapeuti,  muusikaterapeut, tantsutreener ning personalijuht.

Vajadust tegevusteraapia erakabineti loomiseks nägime läbi oma kogemuse, kuna rehabilitatsioonikeskustes ning haiglates on järjekorrad tegevusterapeudi juurde sageli väga pikad ning mitmetes asutustes ei töötagi tegevusterapeuti. Kuna erivajadustega laste seisukohalt on oluline saada vajaminevaid tugiteenuseid nii kiiresti kui võimalik, siis lõimegi selle võimaluse. Meie poole pöördumiseks ei pea olema lapsele määratud puude astet, ei ole vaja perearsti saatekirja ega rehabilitatsiooniplaani.

Kes on TegevusTe OÜ asutajad?

IMG_4641Grete Anton

Minu tee tegevusteraapiasse sai alguse 10. klassis, kui mulle sündis Downi sündroomiga väike venna (2010). Varem soovisin saada füsioterapeudiks, kuid peale venna sündi tutvusin tegevusteraapiaga ja õige pea sain aru, et just seda tahan edasi õppida.

Neli aastat Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis läksid imekiirelt ja huvitavalt. Suure osa õpingutest moodustasid erinevad praktikad. Õpingute kõrvalt tegutsesin aktiivselt ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilas- ja õpilasesinduses.

IMG_8093
Peale kõrgkooli lõpetamist (2017)
 alustasin tööd tegevusterapeudina oma ettevõttes ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusteraapia eriala õppejõuna. Lisaks astusin Eesti Tegevusterapeutide Liidu juhatusse, kus tegutsen juhatuse esimehena.

2019. aasta algusest olen kutsetunnistusega tegevusterapeut (tase 6). Hetkel õpin magistriõppes sensoorse integratsiooni terapeudiks Ulsteri Ülikoolis Põhja-Iirimaal.

Kristi Viimsalu

Oled Sa jõulude ajal teleka ette sattunud samal ajal kui sealt tuleb parasjagu ’’Jõulutunnel’’? Äkki oled ja ehk äkki näinud ka neid armsaid erilisi lapsi, kelle heaks telefonikõnede abil annetusi kogutakse. Mina vaatasin seda saadet (2012), südames väike värin ja peas mõte, kuidas saaksin mina nende laste heaks midagi teha… Vastus minu küsimusele peitus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusteraapia eriala näol. Mõeldud, tehtud. Neli aastat õpinguid kandsid vilja ning minust saigi tegevusterapeut (2017). 

Lastega tegelemise juurde jõudsin juba 2012. aastal, kui hakkasin treenima väikseid ja natuke suuremaid printse ja printsesse – nimelt olen ma ka tantsuõpetaja. Minu treenerikarjäär sai alguse Paidest Spordiklubist HotSport ning olen andnud tantsutunde Tallinnas Midrimaa Huvikoolis.

IMG_8418Peale kõrgkooli lõpetamist (2017) alustasin tööd tegevusterapeudina oma ettevõttes ning Käo Tugikeskuses. Lisaks käin kord kuus Kuressaare Haiglas, kus töötan tegevusterapeudina. Lisaks kuulun alates 2017. aastast Eesti Tegevusterapeutide Liidu juhatusse.

2019. aasta algusest olen kutsetunnistusega tegevusterapeut (tase 6) ning aastast 2014 kutsetunnistusega võimlemise abitreener (tase 3).