TegevusTe liikumistund on tegevusteraapia alustel põhinev treeningvorm, mis on suunatud erivajadusega lastele alates 3-eluaastast. Liikumistunnil on kaks põhimõttelist erinevust tavalise üldfüüsilise trenniga – treeningud põhinevad tegevusteraapia alustel ning trennigrupis on omavahel integreeritud nii tavaarenguga kui erivajadusega lapsed.

Liikumistunnis ei keskenduta mitte ainult füüsiliste oskuste arendamisele, vaid oluline osa on ka kognitiivsete ja sotsiaalsete oskuste arendamisel. Tavaliselt on erivajadustega lastele suunatud arendustegevused läbi viidud individuaalselt ja seetõttu on suuremaks väljakutseks tegevused, mis nõuavad lapselt koostööoskusi. Läbi eelmainitud oskuste arendamise paraneb erivajadustega laste võime iseseisvalt igapäevaelutegevustega toime tulla, mis on üks tegevusteraapia põhialuseid ning mis omakorda vähendab igapäevaselt erivajadusega lapse vanemate koormust. Ühes tunnis on kokku kuni 10 erivajadusega last, kus laste vanused ja tasemed on väga erinevad. Seetõttu peab lapsega trennis kaasas olema lapsevanem või tugiisik, kes last individuaalselt jälgib. Oleme välja töötanud kaks eri tasemega trennigruppi:

  • TegevusTe liikumistund 3-6 aastastele, K – 17:00-17:45.
  • TegevusTe liikumistund 7+ aastastele, N – 17:00-18:00.
    Hooaja esimene tund toimub 12. oktoobril 2023.

Osalesime Swedbanki 2019. ja 2020. aasta noorte liikumis- ning spordiprogrammi projektis, millega võitsime rahastuse vajalike vahendite soetamiseks ja trennide läbiviimiseks. Meie liikumistundi toetab Eriolümpia Eesti Ühendus.

Meie trenni tutvustava videoga saab tutvuda siin: https://mediazilla.com/toqm8adx5

Lisainfo
  • Hind: 40 EUR/kuu
  • Võimalus osaleda tasuta proovitunnis
  • Tundide läbiviija: Laura-Marii Tammiste